Kazimiera Wysocka
6 posts
Dietetyczka z wykształcenia oraz pasji. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku Inżynieria przetwórstwa żywności.
Ryboflawina – barwnik spożywczy E101. Czy to szkodliwy dodatek?
Ryboflawina, barwnik spożywczy nazywany również witaminą B12, jest wyjątkowo często stosowany w przemyśle spożywczym. Czy należy martwić się jego obecnością w składzie produktu? Sprawdź to w dalszej części artykułu!
E635 to znana praktyka poprawy smaku żywności. czy jest w pełni bezpieczna dla zdrowia człowieka?
E635 to substancja nazywana także 5'-rybonukleotydem disodowym. Często stosuje się go jako alternatywę dla glutaminianu sodu. Który z nich jest korzystniejszy dla naszego zdrowia?
Z czego jest hummus? Czy warto jeść pastę z ciecierzycy?
Z czego jest hummus? Dlaczego warto spożywać go każdego dnia? Jak przygotować to danie samodzielnie w domu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule. Dowiedz się więcej.
E131 – błękit patentowy. Jakie ma zastosowanie? Czy jest groźny dla zdrowia?
E131, czyli błękit patentowy, to syntetyczny barwnik, który w przemyśle spożywczym wykorzystywany jest do barwienia żywności na kolor niebieski. Czy jest on bezpieczny dla ludzkiego organizmu? Sprawdź to!
Glutaminian sodu (E621) to popularny wzmacniacz smaku. Gdzie może występować i jaka jest jego szkodliwość dla organizmu?
Na etykietach wielu produktów spożywczych znaleźć można oznaczenie E621, który wskazuje na zawartość w nim glutaminianu sodu (MSG). Czy taki dodatek do żywności może niekorzystnie wpływać na nasz organizm?
Z czego jest cukier i jakie ma wartości odżywcze?
Z czego jest cukier spożywczy? Jak wygląda proces jego produkcji? Czy różnią się od siebie poszczególne odmiany słodzideł? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym poradniku.